W imieniu Łukasiewicz – Instytutu Lotnictwa reprezentującego Branżowy Punkt Kontaktowy „Inteligentna i Czysta Mobilność” zapraszamy na wydarzenie "Jak robić międzynarodowe projekty w sektorze dronowym?" Jednocześnie w imieniu zespołu dziękujemy za duże zainteresowanie z Państwa strony.
REJESTRACJA ZOSTAŁA ZAMKNIĘTA
Kiedy: 5 września 2023
O której: 11:00 - 15:00
Gdzie: Kielce, XXXI Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego, ul. Zakładowa 1
Miejsce spotkania: Centrum Kongresowe, Małe Biuro Prasowe
Dołącz do ekosystemu innowacyjnych projektów sektora BSP, zobacz prezentację projektów koleżanek i kolegów z branży, uzyskaj wsparcie merytoryczne w pozyskaniu środków finansowych na działalność międzynarodową dot. B+R w sektorze BSP.
SPRAWDŹ AGENDĘ na dole strony!
Jak robić międzynarodowe projekty w sektorze dronowym?
Agenda
Wydarzenie zostanie otwarte przez dr. Remigiusza Kopoczka, Wiceprezesa Sieci Badawczej Łukasiewicz ds. Badawczych oraz Dyrektor Departamentu Współpracy Międzynarodowej w Łukasiewicz – Instytut Lotnictwa, dr. Beatę Lubos. Merytorykę rozpoczniemy od prezentacji wizji rozwoju innowacyjnych projektów B+R branży BSP w kontekście wydarzeń na Ukrainie poprowadzoną przez Dyrektora Centrum Technologii Bezzałogowych, Instytut Lotnictwa. Grzegorz Trzeciak, podzieli się swoją perspektywą, która kształtowała się w środowisku wojskowym, biznesowym oraz wśród regulatorów lotnictwa i BSP. Przedstawiciel Branżowego Punktu Kontaktowego, dr. Oskar Lubiński opowie o otwartych konkursach na dofinansowanie w sektorze BSP. Po czym oddajemy scenę Państwu. Jako przedstawiciele branży BSP, będą Państwo mieli możliwość zaprezentowania innowacyjnych projektów w kameralnym gronie około 55 osób. Na koniec zapraszamy na sesję matchmakingu. W ramach dyskusji przy wybranych przez Państwa tematach, będzie szansa znaleźć partnerów do projektów i wymienić się doświadczeniami. Podczas spotkania będzie możliwość zapisania się na indywidualne konsultacje dotyczące finansowania projektów z programu Horyzont Europa.
Jak robić międzynarodowe projekty w sektorze dronowym?
Finanse, Partnerstwa, Inspiracje.
11:05-11:10
Powitanie uczestników.
Grzegorz Trzeciak, Dyrektor Centrum Technologii Bezzałogowych, Łukasiewicz - Instytut Lotnictwa.
Wybrane kierunki rozwoju branży BSP w kontekście wydarzeń na Ukrainie.
11:10-11:40
dr Oskar Lubiński, Branżowy Punkt Kontaktowy ICM, Łukasiewicz - Instytut Lotnictwa.
Źródła dofinansowania dla sektora BSP.
12:10-12:20
11:40 - 12:10
Sesja Q&A. Pytania i odpowiedzi z Grzegorzem Trzeciakiem.
Prezentacje firm dronowych zawierające propozycje współpracy, oczekiwania co do partnerstwa w rozwoju projektów/ pomysłów i/lub wspólnego aplikowania o projekty międzynarodowe.
Pitchingi firm dronowych.
12:20-13:40
13:50-15:00
Sesja matchmakingowa poświęcona kojarzeniu partnerów i projektów. (Tematy do wyboru w zależności od zainteresowania uczestników).
Przerwa kawowa.
13:40-13:50
dr Beata Lubos, Dyrektor Departamentu Współpracy Międzynarodowej w Łukasiewicz – Instytut Lotnictwa. Odpowiada również za wsparcie przedsiębiorców i naukowców w ramach prowadzonego przez Ł-ILOT, Branżowego Punktu Kontaktowego Inteligentna i Czysta Mobilność.
Wydarzenie poprowadzi: Elżbieta Mrozek | Łukasiewicz – ILOT, Dział Sprzedaży i Komercjalizacji.
Kontakt z organizatorem: elzbieta.mrozek@ilot.lukasiewicz.gov.pl, tel. 509 779 099, 887 847 684.
Dlaczego organizujemy to wydarzenie?
Sektor dronowy w Polsce jest stosunkowo młodą, dynamicznie rozwijającą się gałęzią przemysłu. Aby branża BSP miała szansę na globalną ekspansję musi znać światowe trendy w rozwoju technologii, ale przede wszystkim rozwój ten wymaga współdziałania i konsolidacji wielu różnych podmiotów. Jako Łukasiewicz – Instytut Lotnictwa tworzymy nie tylko technologie przyszłości dla sektora dronowego, ale i ekosystem, w ramach którego możliwa jest wymiana wiedzy i doświadczeń. Jako Branżowy Punkt Kontaktowy Inteligentna i Czysta Mobilność naszą misją jest wesprzeć Państwa w aplikacji o środki finansowe na projekty B+R m.in. w sektorze BSP.
dr Remigiusz Kopoczek, Wiceprezes Sieci Badawczej Łukasiewicz ds. Badawczych
Otwarcie konferencji.
11:00-11:05
1. Dane telekomunikacyjne w automatyzacji planowania i realizacji operacji bezzałogowych.
2. Next Generation UAV Terminal Technolog.
3. Inspekcja świateł lotniskowych dronem.
4. MinesEye – wykrywanie min za pomocą BSP.
5. Analiza ewolucji koryt wybranych odcinków rzecznych oraz sztucznych zbiorników wodnych.
6. Pole widoczności wroga. prezentujący.
7. Systemy dronowe do specjalnych zastosowań.
8. Bezzałogowe śmigłowce.
9. Autonomia BSP.
10. Drony - potencjalny wpływ na środowisko celne i handlowe.
Andrzej Zieliński, Orange Polska
Katarzyna Kucewicz, Viasat Inmarsat:
Adam Rytter, Airotec sp. z o. o, Airotec DeFI,
Vlad Kozak, Fundacja Postup
Maciej Kossowski, Uniwersytet Łódzki
Radosław Zych, Akademia UAV
Franciszek Milczarski, Spectre Solutions,
Łukasz Folwarski, Umanned Helicopters
Józef Wołoch, Viadrone
Andrzej Puka, Izba Administracji Skarbowej w Krakowie
Pitchingi firm dronowych.
Dyrektor Centrum Technologii Bezzałogowych
Sieć Badawcza Łukasiewicz - Instytut Lotnictwa
O naszym key note speakerze:
Grzegorz Trzeciak
Absolwent Wyższej Szkoły Oficerskiej im gen. Józefa Bema i Akademii marynarki Wojennej. Dowodził eskadrą bezzałogowych statków powietrznych (BSP). W roku 2009 współpracował z PAŻP przy analizie bezpieczeństwa użytkowania bezzałogowców w polskiej przestrzeni powietrznej. Za działalność na rzecz samolotów bezzałogowych w polskim lotnictwie wojskowym otrzymał wyróżnienia Błękitne Skrzydła, przyznawane przez Skrzydlatą Polskę. W latach 2010-2011 w ramach zespołu w ULC, brał udział w tworzeniu ram prawnych i we wdrożeniu cywilnych BSP/dronów do polskiej przestrzeni powietrznej. Był wykładowcą w Wyższej Szkole Oficerskiej Sił Powietrznych (obecnie Lotnicza Akademia Wojskowa), gdzie współtworzył Ośrodek Szkolenia Obsług Systemów BSP. Współpracował z przedsiębiorstwami infrastruktury krytycznej w zakresie użycia dronów, a równocześnie zabezpieczenia się przed zagrożeniami jakie mogą powodować.
Korzyści z uczestnictwa w wydarzeniu: