Zapisuję się

Dlaczego warto pojawić się na wydarzeniu?

W imieniu Branżowego Punktu Kontaktowego Inteligentna i Czysta Mobilność, prowadzonego przez Łukasiewicz - Instytut Lotnictwa zapraszamy na sesję poświęconą tematyce Urban Air Mobility (UAM), na której zaprezentujemy wyzwania, jakie stoją przed rozwojem czystej mobilności miejskiej oraz samych technologii w obszarze UAM, ze szczególnym uwzględnieniem sektora dronowego. Nasz keynote speaker z TITUS Research przedstawi perspektywy międzynarodowego rynku Mobilności Przyszłości, z naciskiem na autonomiczne BSP.

IconIconIconIcon

22 listopada 2022

Przedstawimy globalne trendy z zakresu mobilności przyszłości;

Podsumujemy trendy w obszarze Urban Air Mobility;

Będą z nami czołowe firmy z obszaru UAM, w tym firmy dronowe i innowatorzy z zakresu BSP;

Wskażemy możliwość nawiązania partnerstw dla innowacyjch projektów z zakresu BSP;

Zaproponujemy bezpłatne konsutlacje w zakresie pozyskania finansowania z programu Horyzont Europa;

Wskażemy odpowiedni konkurs i partnerów do konsorcjum w ramach programu Horyzont Europa.

IconIcon

Przekażemy informacje o możliwościach pozyskania dofinansowań na projekty badawcze i rozwojowe z obszaru UAM. Zaproponujemy matchmaking dla firm i jednostek naukowych z obszaru UAM przy dwóch stolikach tematycznych – „clean” i „tech”. W trakcie spotkania będzie istniała możliwość odbycia indywidualnych, bezpłatnych konsultacji z naszymi ekspertami.

Serdecznie Państwa zapraszamy i prosimy o zarezerwowanie daty 22.11.2022 r. w Państwa kalendarzach oraz rejestrację na wydarzenie.

Zapisuję się

Łukasiewicz – Instytut Lotnictwa realizuje misję finansowaną przez Ministra Edukacji i Nauki polegającą na wspieraniu przedsiębiorców oraz jednostek B+R w aplikowaniu o projekty międzynarodowe finansowane z programu Horyzont Europa, a następnie ich realizacji. Naszym celem jest podzielenie się wiedzą branżową oraz know-how o skutecznym pozyskiwaniu środków europejskich z zainteresowanymi podmiotami. Zachęcamy do aktywnego udziału w programie Horyzont Europa oraz pomagamy w definiowaniu innowacyjnych projektów. Dzięki wiedzy branżowej Ł-Instytutu Lotnictwa zwiększamy prawdopodobieństwo uzyskania wsparcia finansowego dla Twojego projektu.

Projekt współfinansowany w ramach projektu Ministra Edukacji i Nauki "Przemysłowe Punkty Kontaktowe Programu Ramowego Badań i Innowacji Horyzont Europa".

Jaka jest rola Łukasiewicz – Instytut Lotnictwa

w ramach Branżowego Punktu Kontaktowego Inteligentna i Czysta Mobilność?

GDZIE?

Warszawa, Muzeum Historii Żydów Polskich – POLIN

ul. Mordechaja Anielewicza 6

KIEDY?

22 listopada 2022 r., wtorek

O KTÓREJ?

Otwarcie 9:30

Sesja UAM start: 11:45

1.Registration – 9:30-10:002.

2. Welcome - 10:00-11:30

Opening - Piotr Dardziński, CEO, Łukasiewicz Research Network.

Keynote Speches – Horizon success stories.

3.Coffee Break - 11:30-11:45

4.Clean Urban Air Mobility - 11:45

A dedicated session hosted by Industry Contact Point - Smart and Clean Mobility.

Welcome – dr Beata Lubos, Industry Contact Point - Smart and Clean Mobility,

Łukasiewicz – Institute of Aviation - 5 min.

The mission of Industry Contact Point - Smart and Clean Mobility – dr Beata Lubos - 10 min.

Horizon Europe in the context of Smart and Clean Mobility – Rafał Duczmal, National Contact Point, National Centre for Research and Development - 20 min (tbc).

Smart and Clean Mobility – funding opportunities for enterprises – Michał Snopkiewicz, Industry Contact Point - Smart and Clean Mobility, Łukasiewicz – Institute of Aviation – 15 min.

5.Key note speeches:

The future of mobility with a special focus on UAM – representative – Titus Research – 15 min.

Introduction to Clean Urban Air Mobility – dr Sylwester Wyka, R&D Director, Łukasiewicz – Institute of Aviation.

Q&A

6.Lunch 13:30 - 14:30

7.Introduction to 2 thematic sessions / roundtables – 14:30 – 15:00.

Reaching Clean Urban Air Mobility – Piotr Kleczyński, CEO, Stowarzyszenie Bezzałogowe Systemy Latające (Association for Unnmaned Aerial Systems) – 15 min. (tbc).

Clean Urban Air Mobility Technological Challenges – Krzysztof Krystowski, CEO, Śląski Klaster Lotniczy (Silesia Aviation Cluster) – 15 min.

8.Matchmaking in groups - 2 roundtables for „clean” and „tech” areas - 15:00 – 16:00.

(moderator – P.Kleczyński, K. Krystowski).

9.Wrapping up - 16:00-16:15.

Visiting the POLIN Museum paralel to individual, tailor-made consultancy services with ICP Smart and Clean Mobility - 16:15 – 17:15.

IconIconIconIconIconIconIconIconIconIconIconIcon